Od czego zależy cena montażu klimatyzacji?

Uprawnienia do instalacji urządzeń chłodniczych.

Zastanawiasz się od czego zależy cena montażu klimatyzacji? W takim razie nie mogłeś trafić w lepsze miejsce. Montowanie klimatyzacji wymaga sporej wprawy i znajomości tematu. Z tego też względu jest to zadanie, które powinno powierzyć się specjalistom z tej dziedziny. Pracownik, który posiada stosowne uprawnienie do montażu urządzeń chłodniczych powinien móc się okazać potwierdzeniem swoich kwalifikacji w postaci zielonej karty. Instalacja powinna być przeprowadzona w sposób prawidłowy ze względu na to, że w klimatyzatorach używane są środki oraz substancje, które nie powinny, a wręcz nie mogą dostać się do naturalnego środowiska.

Cena zamontowania klimatyzacji i czynniki, od których jest zależna.

Cena montażu klimatyzatora w domu, mieszkaniu lub biurze jest bezpośrednio uzależniona od dwóch czynników. Mianowicie są to:

* odległość między jednostką wewnętrzną, a zewnętrzną,
* stopień zaawansowania i trudności samego montażu.

Pierwszy z wymienionych czynników w znaczny sposób rzutuje na kwestie finansową. Jest tak ze względu na to, że im większa jest odległość pomiędzy poszczególnymi jednostkami, tym dłuższej instalacji rurowej trzeba użyć, a ta wykonana jest z drogiego materiału jakim jest miedź. Ma to także wpływ na długość instalacji elektrycznej. Im instalacja jest dłuższa, tym wyższe są koszta związane z zakupieniem materiałów, a wszystko to skutkuje wydłużeniem się czasu pracy samych monterów i może windować cenę.

Jaki rodzaj klimatyzatora typu split wybrać?

W sprzedaży dostępnych jest wiele modeli ściennych klimatyzatorów typu split. Zazwyczaj urządzenia te oferują moc chłodniczą od 2,5kW do 9kW, doskonale nadając się do chłodzenia prywatnych mieszkań. Największą popularnością cieszą się produkty firm Lg i Samsung. Mnogość ofert sprawia, że dopasowanie modelu najlepszego do potrzeb klienta może sprawiać pewne trudności. Z tego powodu, wybór i montaż zestawu warto powierzyć wyspecjalizowanej firmie, zajmującej się klimatyzacją do domu i firmy.

Jaki jest koszt montażu klimatyzacji?

Zamontowanie klimatyzatora, gdzie odległość pomiędzy jednostką wewnętrzną, a zewnętrzną wynosi nie więcej niż piętnaście metrów wiąże się z poniesieniem kosztów oscylujących w okolicach dwóch i pół tysiąca złotych. Jeśli wspomniana odległość mieści się w sześciu metrach, to koszta montażu mogą być niższe nawet o połowę podanej sumy.

Należy jednak pamiętać, aby do podobnych prac zatrudniać specjalistów, którzy posiadają stosowne uprawnienia do instalowania klimatyzatorów.

Skontaktuj się z nami. Jesteśmy gotowi na wszystkie potrzeby związane z klimatyzacją, od konserwacji zapobiegawczej i napraw awaryjnych po nowe zalecenia i montaż systemu.
kontakt

608 000 000 kontakt@klimatyzacja-dzierzoniow.pl

Ząbkowicka 47, 58-200 Dzierżoniów

Umów się na wycenę usługi

Zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą.
Oferujemy sprzedaż, montaż i serwis systemów klimatyzacji.
Prosimy o krótką informację jakiego rodzaju usługa Państwa interesuje, nasz dział serwisu skontaktuje się z Państwem i przygotuje indywidualną ofertę.