Jak czyścić domową klimatyzację?

Domowy klimatyzator to bardzo przydatne urządzenie, zapewniające komfort i wygodę funkcjonowania w każdym pomieszczeniu. Tak jak wiele innych urządzeń domowych, wymaga stałej konserwacji i czyszczenia, aby mógł sprawnie działać przez długie lata. Zaleca się, aby dokonywać przeglądu klimatyzacji dwa razy do roku. Wtedy można mieć pewność, że powietrze jest czyste, wolne od grzybów i chorobotwórczych drobnoustrojów, klimatyzator wydajny, a my możemy być spokojni o własne zdrowie.
Charakterystyczne dla klimatyzatorów jest to, że działają bezobsługowo. Z czasem jednak na powierzchni ich części składowych, takich jak wymienniki ciepła, łopatki wentylatora, czy tace ociekowe, pojawia się brud, pochodzący ze znajdującego się w powietrzu kurzu, pyłu, grzybów i bakterii. Im większe są to zanieczyszczenia, tym bardziej mogą zakłócać pracę klimatyzatora, powstryzmując filtr. Właśnie z tego względu należy pamiętać o regularnym przeglądzie i serwisie naszego urządzenia przez odpowiednich fachowców. Wykonanie wszystkich prac serwisowych, związanych z czyszczeniem lub wymianą części klimatyzatora, należy zlecać przeszkolonym serwisantom, którzy przeszli odpowiednie szkolenia i posiadają wiedzę na temat działania sprzętu klimatyzacyjnego. Nie warto próbować tego na własną rękę, gdyż brak wiedzy i doświadczenia, może się skończyć utratą gwarancji, a co gorsza, poważnym uszkodzeniem klimatyzatora. Może mieć to niekorzystny wpływ na nasze zdrowie i będzie się wiązało, wcześniej czy później, z wymianą urządzenia.
Warto zatem zwrócić się do fachowców. W trakcie przeglądu, zdejmują oni obudowę i demontują niektóre elementy. Do pozbycia się grzybów i agresywnych substancji wykorzystuje się specjalistyczne narzędzia. Szczególnym miejscem wewnątrz obudowy, które fachowcy dokładnie czyszczą, jest taca zbierająca skropliny, ponieważ to tam przede wszystkim mogą rozwijać się różnego rodzaju chorobotwórcze mikroorganizmy. Później dokonuje się także kontroli i czyszczenia reszty części. Po wyczyszczeniu ich ze szlamu, powinno się we wcześniej wspomnianej tacy umieścić specjalną tabletkę odkażającą, o długotrwałym działaniu, która będzie miała za zadanie jak najdłużej utrzymać klimatyzator w czystości.
kontakt

608 000 000 kontakt@klimatyzacja-dzierzoniow.pl

Ząbkowicka 47, 58-200 Dzierżoniów

Umów się na wycenę usługi

Zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą.
Oferujemy sprzedaż, montaż i serwis systemów klimatyzacji.
Prosimy o krótką informację jakiego rodzaju usługa Państwa interesuje, nasz dział serwisu skontaktuje się z Państwem i przygotuje indywidualną ofertę.