Jak dobrać klimatyzację?

Każdemu z nas podczas długich, upalnych dni jest zbyt gorąco. W celu poprawy jakości życia można zastosować dobre i sprawdzone rozwiązanie, jakim jest montaż klimatyzacji. Należy jednak zaznaczyć, iż dobór odpowiedniego urządzenia nie jest taki oczywisty. Klimatyzacja o zbyt dużej wydajności spowoduje duże wahania temperatury i może powodować przeciągi. W przeciwieństwie do niej klimatyzacja o zbyt małej wydajności będzie zwyczajnie nieefektywna, co oznacza, że nie osiągniemy za jej pomocą oczekiwanej temperatury. Ponadto pobór przez taką klimatyzację energii elektrycznej będzie zdecydowanie zawyżony.

Nasza firma zajmuje się montażem i serwisem klimatyzacji na terenie Wrocławia i okolic. Nasi eksperci pomogą Państwu w doborze odpowiedniego urządzenia, co bezpośrednio wiąże się z efektywnością działania klimatyzacji i komfortem jej użytkowania.
Dobierając klimatyzację należy wziąć pod uwagę kilka naprawdę istotnych czynników, takich jak:

* przeznaczenie pomieszczenia – rodzaj urządzenia zależy od tego, do jakich celów będzie używane klimatyzowane pomieszczenie. Inne klimatyzatory używa się w sklepach spożywczych, a inne w biurach.

* liczba i kubatura pomieszczeń – jest to również bardzo ważny czynnik. Klimatyzatory typu split stosuje się w pomieszczeniach jednopokojowych, natomiast multisplit – wielopokojowych. Wielkość pomieszczeń ma znaczenie dla ilości pobieranej energii elektrycznej przez klimatyzator oraz liczby urządzeń.

*urządzenia emitujące ciepło – to kolejny bardzo ważny czynnik. Należy odpowiednio zaplanować, gdzie będzie mieściła się klimatyzacja, a gdzie urządzenia takie jak komputery, lodówki itp. i ile ich będzie w klimatyzowanym pomieszczeniu.

* funkcje klimatyzacji – urządzenie może chłodzić, wentylować lub ocieplać, czy filtrować powietrze. Zastosowanie klimatyzacji zależy od potrzeb i wymagań klienta.

* liczba osób przybywających w pomieszczeniu – szczególnie istotny parametr w miejscach pracy takich jak biura, czy sklepy

* obecność i jakość izolacji budynku

* nasłonecznienie i liczba okien (z podziałem na kierunki świata, od których zależy czas i intensywność nasłonecznienia)

Tak wiele czynników wymaga przemyślenia tego, jakie urządzenie wybrać. Na szczęście nasza firma posiada wykwalifikowane osoby, które doradzą Państwu wybór urządzenia najbardziej dostosowany do Państwa potrzeb.
kontakt

608 000 000 kontakt@klimatyzacja-dzierzoniow.pl

Ząbkowicka 47, 58-200 Dzierżoniów

Umów się na wycenę usługi

Zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą.
Oferujemy sprzedaż, montaż i serwis systemów klimatyzacji.
Prosimy o krótką informację jakiego rodzaju usługa Państwa interesuje, nasz dział serwisu skontaktuje się z Państwem i przygotuje indywidualną ofertę.