Klimatyzatory pojedyncze – typu Split

Klimatyzacja typu split

Klimatyzatory typu split stanowią jedną z najpopularniejszych grup urządzeń do klimatyzacji. Są one wyjątkowo funkcjonalne i wydajne, skutecznie przynoszą ochłodę w mieszkaniach, domach jednorodzinnych i biurach. Dzięki ich wszechstronności, równie efektywnie ogrzewają, suszą i wentylują powietrze oraz filtrują je.

Do wyboru mają Państwo urządzenia split dedykowane do jednego, konkretnego pomieszczenia, lub systemy multi-split, gdzie do głównej jednostki zewnętrznej podłączonych jest wiele jednostek wewnętrznych, zlokalizowanych w różnych pomieszczeniach.

Duża ilość modeli, dostępnych na rynku, może sprawić kłopot z ich optymalnym dobraniem do naszych potrzeb. Z tego powodu, dobrym wyjściem jest skorzystanie z usług firmy, profesjonalnie zajmującej się montażem klimatyzacji typu split.

Jak działa klimatyzator split?

W klimatyzacji typu split wyróżniamy dwa typy jednostek: wewnętrzną i zewnętrzną. Element wewnętrzny jest montowany w pomieszczeniach, i ma za zadanie ochładzanie i wentylowanie powietrza. Jednostka zewnętrzna standardowo jest umieszczana na zewnętrznej ścianie budynku, odpowiadając za sprawne odprowadzanie ciepła poza budynek.

Nowoczesne urządzenia zapewniają estetyczny wygląd, cichą pracę nie zakłócającą spokoju domowników, stosunkowo niewielki pobór prądu przy zachowaniu wydajności działania oraz funkcje samooczyszczania, zapobiegające rozwojowi szkodliwych pleśni.

Na co zwrócić uwagę, wybierając klimatyzację typu split?

Jeżeli biorą Państwo pod uwagę możliwość zamontowania klimatyzacji typu split, nie wolno pominąć niezwykle ważnego zagadnienia, jakim jest zapewnienie właściwej mocy chłodniczej. Należy wziąć pod uwagę:

* ilość osób korzystających z pomieszczenia,
* istniejących w nim źródeł ciepła,
* intensywność nasłonecznienia,
* zdolność budynku do akumulacji ciepła,
* zyski z ewentualnej istniejącej wentylacji mechanicznej.

Zbyt mała jednostka chłodząca nie przyniesie pożądanego, skutecznego obniżenia temperatury, a nadmiernie intensywna eksploatacja znacząco skróci jej żywotność. Zbyt duże urządzenie – spowoduje zwiększone koszty instalacji i eksploatacji, nie pracując na swojej optymalnej wydatności.

Montaż klimatyzacji typu split

Przeprowadzenie doboru, montażu i uruchomienia instalacji klimatyzacji wymaga posiadania stosownej wiedzy i doświadczenia w tej dziedzinie. Decydując się na zastosowanie klimatyzatora w swoim domu, warto jego zamontowanie powierzyć firmie, profesjonalnie zajmującej się urządzeniami chłodniczymi. Aby móc bezpiecznie i zgodnie z prawem uruchomić cały system klimatyzacyjny, osoba wykonująca montaż musi posiadać świadectwo kwalifikacji w postaci zielonej karty, nadającej uprawnienia w związku z ustawą f-gazową.

Jeżeli mieszkają Państwo we Dzierżoniowie lub jego okolicach, zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą. Doradzimy w wyborze odpowiednich urządzeń klimatyzacyjnych, obliczymy zapotrzebowanie na ich moc, kompleksowo zamontujemy i uruchomimy cały system. Używamy elementów najwyższej jakości, a nasi kompetentni pracownicy szybko i skutecznie wykonują zlecone przez Państwa prace. W razie późniejszych problemów, służymy także pomocą w okresowym serwisowaniu oraz naprawie klimatyzacji typu split. Dzięki profesjonalnemu montażowi systemu chłodniczego, będziecie Państwo mogli cieszyć się zdrową i wydajną klimatyzacją, przynoszącą komfortowy chłód i świeże powietrze w Waszym domu.
kontakt

608 000 000 kontakt@klimatyzacja-dzierzoniow.pl

Ząbkowicka 47, 58-200 Dzierżoniów

Umów się na wycenę usługi

Zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą.
Oferujemy sprzedaż, montaż i serwis systemów klimatyzacji.
Prosimy o krótką informację jakiego rodzaju usługa Państwa interesuje, nasz dział serwisu skontaktuje się z Państwem i przygotuje indywidualną ofertę.