Klimatyzatory kasetonowe

Klimatyzatory kasetonowe

Klimatyzatory kasetonowe znajdą zastosowanie w pomieszczeniach, wykończonych z użyciem podwieszanych sufitów. W powstałej pomiędzy stropem a płytą karton-gips przestrzeni można precyzyjnie ukryć instalację chłodniczą i samo urządzenie. Na suficie widoczna pozostanie jedynie kratka nawiewu. Ze względu na estetyczny wygląd klimatyzatorów kasetonowych i ich wyjątkową funkcjonalność, klienci często decydują się na montaż klimatyzacji w budynkach użyteczności publicznej. Znajdą zastosowanie między innymi w hotelach, salach konferencyjnych i restauracyjnych, sklepach, obiektach biurowych i mieszkalnych.

Rodzaje klimatyzacji kasetonowej

W sprzedaży dostępnych jest wiele odmian klimatyzatorów kasetonowych. Ich moc chłodnicza waha się pomiędzy 2,5kW a 18kW, przy czym najczęściej stosowane są modele o mocy 5kW i 7kW. Różnią się one rodzajem zastosowanego nawiewu. Wyróżniamy urządzenia z kanałem nawiewnym jedno-, dwu- i czterostronnym. Klimatyzatory kasetonowe mogą być wyposażone w funkcję rozprowadzania powietrza oraz automatycznego wachlowania. System można rozbudować o dodatkowe nawiewy, które zapewnią równomierny rozkład chłodnego powietrza w całym klimatyzowanym lokalu.

Zalety klimatyzacji kasetonowej

Decyzja o wyborze klimatyzatora kasetonowego może przynieść Państwu wiele korzyści. Urządzenie tego typu umożliwia wydajne chłodzenie wielu pomieszczeń. Rozbudowany, wielokanałowy nawiew zapewnia odpowiedni komfort termiczny, umożliwiając zarówno schładzanie, jak i ogrzewanie wybranej powierzchni. Zdalne sterowanie za pomocą pilota gwarantuje wygodę użytkowania. Programator czasowy wpływa na oszczędność poboru prądu, natomiast wbudowane filtry skutecznie oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń, pyłków i kurzu.

Klimatyzacja kasetonowa slim i kompakt – którą warto wybrać?

Firmy zajmujące się montażem klimatyzacji, oferują dwa rodzaje klimatyzatorów kasetonowych:

* Wersje slim, które ze względu na niewielką wysokość, nadają się do zastosowania w niższych pomieszczeniach,
* Wersje kompakt, które wymagają otworu o średnicy maksymalnej 80cm – czyli mniejszej, niż w przypadku standardowych wersji.

Największym zainteresowanie klientów cieszą się urządzenia marki Lg, Samsung, Kaisai, czy Mitsubishi Electric. Są to produkty wysokiej jakości, które zapewniają istotną niezawodność i łatwą, intuicyjną obsługę za pomocą pilota.

Montaż i serwis klimatyzacji kasetonowej

Aby zapewnić prawidłowe działanie klimatyzacji kasetonowej, niezbędny będzie jej profesjonalny montaż. Instalacja wykonana przez wyspecjalizowaną firmę będzie gwarancją wydajnej i bezproblemowej eksploatacji. Wskazane jest także dokonywanie regularnego serwisu urządzeń chłodzących. W jego trakcie możliwe jest dokładne zdezynfekowanie i uzupełnienie czynnika chłodzącego, mające wpływ na poprawną pracę klimatyzatora.

Więcej informacji o doborze, instalacji oraz serwisie klimatyzacji kasetonowej można uzyskać, kontaktując się pod podanym numerem telefonu.
kontakt

608 000 000 kontakt@klimatyzacja-dzierzoniow.pl

Ząbkowicka 47, 58-200 Dzierżoniów

Umów się na wycenę usługi

Zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą.
Oferujemy sprzedaż, montaż i serwis systemów klimatyzacji.
Prosimy o krótką informację jakiego rodzaju usługa Państwa interesuje, nasz dział serwisu skontaktuje się z Państwem i przygotuje indywidualną ofertę.