Klimatyzatory przenośne

Klimatyzatory przenośne

Klimatyzatory przenośne znajdą zastosowanie wszędzie tam, gdzie nie mamy możliwości zamontowania stałego systemu chłodzenia. Są to mobilne urządzenia, które umożliwiają obniżenie temperatury w dowolnym, pojedynczym pomieszczeniu. Klimatyzator przenośny można ustawić w wybranym miejscu, w bliskiej odległości od okna lub kratki wentylacyjnej. Jest to niezbędne, by móc usunąć ciepłe powietrze na zewnątrz budynku, poprzez załączoną do urządzenia rurę.

Gdzie przydadzą się klimatyzatory przenośne?

Przenośne urządzenia nie wymagają ingerencji z konstrukcję budynku, nie pozostawiają więc trwałych śladów ich użytkowania. Przydadzą się szczególnie w obiektach, w których zabronione jest umieszczanie jednostek zewnętrznych na elewacji. Taka sytuacja często ma miejsce między innymi w starych kamienicach, czy blokach wielorodzinnych. Klimatyzatory wyposażone w kółka umożliwiają dowolne przemieszczanie i chłodzenie poszczególnych pomieszczeń po kolei. Niewielki rozmiar urządzenia nie zajmuje dużo przestrzeni, a łatwość transportu pozwala na korzystanie z niego zarówno w mieszkaniu, jak i domku letniskowym.

Zalety przenośnych urządzeń chłodzących

Klimatyzatory przenośne to sprzęty całkowicie mobilne, co sprzyja korzystaniu z nich w dowolnym miejscu i czasie. Na skutek całkowitej wymiany powietrza skuteczne je oczyszczają, przez co są wyjątkowo przyjazne dla alergików. Modele wyposażone w funkcję osuszania regulują poziom wilgotności w wybranym pomieszczeniu. W sezonie zimowym urządzenie można z powodzeniem przechować w piwnicy czy na strychu. Dzięki temu nie psuje ono estetyki pokoju czy salonu, oraz niepotrzebnie nie zajmuje powierzchni mieszkania.

Klimatyzatory przenośne są gotowe do użytku od razu po zakupie. Nowoczesne modele mogą pełnić także funkcję pompy ciepła, ogrzewając pomieszczenia w czasie jesiennych i zimowych chłodów.

Wybór i konserwacja klimatyzatorów przenośnych

Aby dobrze wybrać przenośny model klimatyzatora, warto skorzystać z porady profesjonalnego sklepu, zajmującego się sprzedażą systemów chłodzących. Kupując wysokiej jakości urządzenie od sprawdzonego dystrybutora, otrzymamy gwarancję jego bezawaryjnej i wydajnej pracy.

Dwa razy w miesiącu wskazane jest wyczyszczenie filtrów, wyłapujących kurz i pyłki. Klimatyzatory przenośne warto raz do roku poddać również gruntownemu serwisowi. Pracownik firmy wykonując konserwację, oczyści wnętrze urządzenia i uzupełni czynnik chłodzący. Pomoże to zapobiec obniżeniu parametrów chłodzenia, oraz jakości powietrza, emitowanego przez klimatyzator.
kontakt

608 000 000 kontakt@klimatyzacja-dzierzoniow.pl

Ząbkowicka 47, 58-200 Dzierżoniów

Umów się na wycenę usługi

Zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą.
Oferujemy sprzedaż, montaż i serwis systemów klimatyzacji.
Prosimy o krótką informację jakiego rodzaju usługa Państwa interesuje, nasz dział serwisu skontaktuje się z Państwem i przygotuje indywidualną ofertę.