Klimatyzatory split

Split - klimatyzator uniwersalny

Klimatyzatory typu split należą do najpopularniejszych na rynku urządzeń chłodzących. Ich uniwersalne zastosowanie i nieskomplikowany montaż sprawiły, że ten rodzaj klimatyzatorów jest doskonałym wyborem do różnego rodzaju pomieszczeń. Modele split gwarantują estetyczny wygląd urządzenia, oraz prostotę jego obsługi. Pomimo niewielkich gabarytów zapewniają one odpowiednią moc, skutecznie przynosząc ochłodę w upalne dni.

Zalety klimatyzatora typu split

Główną zaletą klimatyzatora typu split jest wyjątkowo cicha praca. Dzięki temu, z powodzeniem może być on montowany w domach, biurach, czy obiektach użytkowych. Wygodna obsługa przy użyciu pilota pozwala na włączanie urządzenia, oraz regulację poziomu temperatury za pomocą jednego przycisku. Klimatyzator split dodatkowo zapewnia funkcję grzania, która umożliwia ogrzewanie pomieszczeń w chłodniejsze dni. Niektóre modele posiadają opcję automatycznego restartu w przypadku przerwy w dostawie energii elektrycznej. Wysokiej jakości urządzenia są gwarancją długotrwałej, bezawaryjnej pracy, oraz łatwości serwisowania.

Jaki rodzaj klimatyzatora typu split wybrać?

W sprzedaży dostępnych jest wiele modeli ściennych klimatyzatorów typu split. Zazwyczaj urządzenia te oferują moc chłodniczą od 2,5kW do 9kW, doskonale nadając się do chłodzenia prywatnych mieszkań. Największą popularnością cieszą się produkty firm Lg i Samsung. Mnogość ofert sprawia, że dopasowanie modelu najlepszego do potrzeb klienta może sprawiać pewne trudności. Z tego powodu, wybór i montaż zestawu warto powierzyć wyspecjalizowanej firmie, zajmującej się klimatyzacją do domu i firmy.

Czy klimatyzator przenośny skutecznie ochłodzi pomieszczenie?

Poza modelami montowanymi na stale na ścianie, w sprzedaży można spotkać przenośne klimatyzatory split. Są one przydatne w momencie, gdy nie możemy zamontować urządzenia na ścianie, oraz posiadamy ograniczone fundusze na całą inwestycję. Wersja przenośna – ze względu na jej ograniczoną moc – nadaje się jedynie do chłodzenia niedużych pomieszczeń. Zarazem jest znacznie tańsza w zakupie i nie wymaga trwałego montażu. Jeżeli zależy Państwu na wydajnym i skutecznych chłodzeniu całego domu, wskazane jest zamontowanie droższego, ale bardziej efektywnego klimatyzatora ściennego.

Montaż i serwis klimatyzacji split

Montaż klimatyzacji typu split warto pomierzyć wyspecjalizowanej firmie. Odpowiednia wiedza i doświadczenie pracowników będzie gwarancją poprawnego, bezawaryjnego działania systemu chłodzenia. Aby zapewnić możliwość długotrwałej, bezproblemowej eksploatacji klimatyzatora split, należy przeprowadzać serwis klimatyzacji dwukrotnie w ciągu roku. Również to zadanie dobrze będzie zlecić firmie, zajmującej się kompleksową obsługą urządzeń chłodzących. Jeżeli będą Państwo zainteresowani doborem, montażem i bieżącą konserwacją klimatyzacji split, zapraszamy do kontaktu.
kontakt

608 000 000 kontakt@klimatyzacja-dzierzoniow.pl

Ząbkowicka 47, 58-200 Dzierżoniów

Umów się na wycenę usługi

Zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą.
Oferujemy sprzedaż, montaż i serwis systemów klimatyzacji.
Prosimy o krótką informację jakiego rodzaju usługa Państwa interesuje, nasz dział serwisu skontaktuje się z Państwem i przygotuje indywidualną ofertę.